Development

To tu powstają prawdziwe innowacje!

Spełnimy wszystkie Twoje najbardziej odjechane potrzeby

Tworzymy rozwiązania, które realizują nawet najbardziej zaawansowane i skomplikowane wizje naszych Klientów. Jeśli masz pomysł, znasz doskonale swoją branże i potrzebujesz ekipy, która zajmie się wdrożeniem Twojego pomysłu w życie to dobrze trafiłeś.

Usiądź i opowiedz nam o tym, zróbmy burzę mózgów, przeanalizujmy projekt i poszukajmy wspólnie najlepszej technologii i najlepszych specjalistów do jego realizacji!

blackboard

Jak wygląda nasz proces
wytwarzania oprogramownia?

ETAP 1

Analiza biznesowa

Na tym etapie zbieramy wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne oraz ruszamy z pracami UX/UI – jeden obrazek wart tysiąc słów 😉

Produktami tego etapu są najczęściej:

  • Diagramy przepływu danych
  • Diagramy BPMN dla procesu To Be
  • Macierz uprawnień
  • Wymagania niefunkcjonalne
  • Wymagania wydajnościowe
  • Wymagania bezpieczeństwa
  • Makiety lub finalne UX’y – w zależności od wymagań

Na podstawie dokonanej analizy dekomponujemy projekt na zadania określając:

  • Kryteria sukcesu
  • Blokery
  • Zagrożenia

ETAP 2

Development

Faza developmentu rozpoczyna się od zaplanowania harmonogramu na podstawie zadań przygotowanych w etapie 1. Na tym etapie stawiana jest potrzebna do projektu infrastruktura:

Po stronie Exaco stawiamy:

  • Serwer Dev
  • Serwer QA

Po stronie Klienta powstają:

  • Serwer UAT
  • Serwer PROD

Rozpoczyna się development aplikacji i realizujemy kolejne zadania. Skończone i przetestowane przez nas zadania trafiają na UAT dla Państwa, do testów akceptacyjnych według wcześniej opisanych kryteriów sukcesu.

Do projektu powstaje na bieżąco dokumentacja, która opisuje najważniejsze elementy systemu takie jak:

  • Architektura
  • Opis infrastruktury
  • Integracje zewnętrzne
  • Notatki ze spotkań

ETAP 3

Stabilizacja

Ten etap służy do spokojnego ustabilizowania projektu. Na tym etapie dostęp do projektu zyskują pierwszy wyselekcjonowani użytkownicy, wyłapujemy ostatnie błędy, spełniamy ostatnie “zachcianki” użytkowników, o których zapomnieli na wcześniejszych etapach. Na tym etapie dokonywany jest audyt bezpieczeństwa.

ETAP 4

Szkolenie

Szkolenia dla kluczowych użytkowników systemu przeprowadzamy w postaci webinaru online. Zapis z webinaru jest udostępniany i służy jako instrukcja dla przyszłych użytkowników systemu.

ETAP 5

Wdrożenie

Na tym etapie oprogramowanie trafia na serwer produkcyjny i jest udostępniane użytkownikom końcowym. Po wdrożeniu przeprowadzamy testy powdrożeniowe według scenariuszy testowych opracowanych na etapie developmentu.

ETAP 6

Gwarancja

Na każdy projekt udzielamy standardowo 3 miesięcy gwarancji – to jest okres wystarczający, aby wyłapać wszystkie błędy i ustabilizować całkowicie system. Mamy jednak zasadę, że każda zmiana systemu zamawiana u nas przedłuża gwarancję na cały system o kolejne 3 miesiące, więc z doświadczenia wynika, że gwarancja obejmuje cały cykl życia aplikacji.

ETAP 7

Utrzymanie

90% naszych Klientów wykupuje u nas dodatkowe wsparcie techniczne w postaci usługi ServiceDesk – więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zbiór krótkich porad

Jak wybrać właściwy Software House
do realizacji mojego projektu?

Sprawdź jak wygląda proces wytwarzania

Zdziwisz się jak wiele firm wciąż działa bez wypracowanego procesu wytwarzania oprogramowania. Jeżeli na spotkaniu usłyszysz, że do każdego Klienta pochodzimy indywidualnie i to wszystko zależy od projektu to znaczy, że czas uciekać. Albo się ma proces i według niego się realizuje projekt, albo SH będzie uczył się na Tobie wszystkiego na nowo.

Dopytaj o obsługę powdrożeniową

Dobre firmy IT obsługują swoich Klientów kompleksowo i zapewniają im dalsze utrzymanie i rozwój projektu już po wdrożeniu. To bardzo ważne, bo świat się zmienia i trzeba na bieżąco rozwijać raz zrobiony system. Samo napisanie i wdrożenie to tylko część cyklu życia projektu IT.

Wycena po jednym spotkaniu

Projekt IT najlepiej porównać z budową domu. Wyobraź sobie, że spotykasz się z architektem i podczas jednogodzinnego spotkania opowiadasz mu jaki chcesz mieć dom. Ma mieć co najmniej 200m, ma mieć okna, a najlepiej grafitowe i w kuchni powinien być okap, a ściany lekko zielone. Czy myślisz, że po takim spotkaniu architekt przygotuje projekt, który wykonawca będzie potrafił chociaż wycenić? Podobnie jest w IT – na dobre zaprojektowanie systemu trzeba przeznaczyć mniej więcej 20% wartości całego budżetu projektu. I nie działa to w ten sposób, że im mniej wydamy na analizę i zaprojektowanie ty mniej wydamy na realizację – wręcz odwrotnie 😉

Stawiaj na dobre relacje i referencje

Biznes oparty jest na dobrych relacjach między ludźmi. Partnerów do realizacji projektów IT tym bardziej należy dobierać z uwzględnieniem jak z daną firmą będzie się w przyszłości współpracować. Rozpoczęcie projektu to związanie się z dostawcą najczęściej na długie lata, dlatego warto wybierać takich, którzy są sprawdzeni, zrealizowali już z sukcesem projekty dla innych firm i mogą poszczycić się wysoką renomą i uznaniem wśród swoich Klientów.

Referencje

Jeśli chcesz abyśmy zrealizowali dla Ciebie projekt skontaktuj się z nami jak najszybciej!