9 lipca , 2020
Marketing Digitalizacja B2E B2B B2C
5 minutes

Dlaczego warto wybrać dedykowane oprogramowanie?

Maciej Krasuski

Decydując się na wprowadzenie nowych rozwiązań w firmie, zawsze możesz zrobić to na kilka sposobów. Jeśli przykładowo, w ramach digitalizacji procesów, niezbędne staje się użycie systemu CRM, możesz wykorzystać jedną z gotowych platform dostępnych na rynku. Mimo to, wiele firm decyduje się na dedykowane oprogramowanie, nawet wtedy, kiedy jak w przypadku systemów CRM, na rynku ciągle przybywa gotowych rozwiązań. Dlaczego? Istnieje wiele aplikacji i platform, które powstają z myślą o elastyczności i możliwości ich adaptacji pod wymagania i potrzeby klientów. Z każdym nowym rozwiązaniem dostępnym na rynku, coraz więcej firm decyduje się jednak na aplikacje szyte na miarę. 

Jakie korzyści oferuje dedykowane oprogramowanie?

Przedsiębiorstwa stawiają na dedykowane oprogramowanie, gdyż zdają sobie sprawę z tego, że niezależnie od tego, jak elastyczne są gotowe rozwiązania, to zawsze w swoim DNA mają one spełnienie potrzeb jak największej liczby firm. Stworzenie autorskiej aplikacji przez wyspecjalizowany software house zazwyczaj nie jest podyktowane brakiem odpowiedniego, gotowego oprogramowania na rynku. Dedykowane rozwiązania mogą być dostosowane nie tylko do konkretnej branży czy procesów - mogą być w 100% stworzone z myślą o potrzebach Twojej firmy.  Jedną z największych zalet dedykowanego oprogramowania jest możliwość jego tworzenia od podstaw wspólnie z developerem. Od koncepcji, po gotowy produkt - decydując się na własną aplikację, masz szansę wpłynąć na jej kształt, łącząc swoje doświadczenie w biznesie z ekspertyzą twórców oprogramowania. W ten sposób możesz przenieść i usprawnić istniejące w firmie procesy jeden do jednego. 

Przewagi dedykowanego oprogramowania nad gotowymi rozwiązaniami

 • Koszty abonamentu: gotowe rozwiązania często kosztują więcej niż dedykowane aplikacje - szczególnie w przypadku wieloletniej pracy w modelu SaaS.
 • Granice elastyczności: poziom dostosowania oprogramowania do potrzeb firmy w przypadku gotowych aplikacji zawsze ma swoje granice.
 • Bezpieczeństwo: aplikacje dostępne na rynku często wykorzystują Twoje dane transakcyjne i informacje o klientach.
 • Brak unikatowych rozwiązań: trudno osiągnąć przewagę nad konkurencją, korzystając z tych samych narzędzi.
 • Zwrot z inwestycji: rozwijając dedykowane oprogramowanie, generujesz większy zwrot z inwestycji.

Co jeszcze daje dedykowane oprogramowani?

 • Możliwości, które daje tylko dedykowane oprogramowanie Przy obecnych możliwościach i konkurencyjności panującej na wszystkich rynkach, jesteśmy przekonani, że zawsze powinieneś brać pod uwagę tworzenie dedykowanego oprogramowania. W szczególności, że istnieje szereg możliwości, które w zależności od przeznaczenia Twojej aplikacji, może dać Ci tylko autorskie rozwiązanie.
 • Widoczność wśród klientów Jeśli planujesz wykorzystać oprogramowanie w relacjach z Twoimi klientami, kontrola i możliwości, jakie daje dedykowane oprogramowanie, są nie do przecenienia. Kontrolowanie całości doświadczenia i interakcji pozwala spełniać funkcje, których nie zaoferuje Ci żadne z dostępnych na rynku gotowych rozwiązań. 
 • Własny kanał marketingowy Niezależnie od celu, jaki zrealizować ma dane oprogramowanie, zachowanie pełnej kontroli nad jego działaniem pozwoli Ci na jego wykorzystanie w celu promocji firmy. Zbieraj i analizuj dane dotyczące Twoich użytkowników i wykorzystaj je, tworząc spersonalizowane powiadomienia, pozostając w interakcji z klientem.
 • Wartość dodana Nikt lepiej od Ciebie nie zna klientów Twojej firmy. Wykorzystaj to, tworząc dedykowane oprogramowanie, które wyjdzie im naprzeciw: dostarczaj niezbędne informacje zawsze wtedy, kiedy te są najbardziej potrzebne, oraz zaoferuj pomoc wtedy, kiedy klienci chcą z niej skorzystać.
 • Budowanie marki Dedykowane oprogramowanie pozytywnie wpływa na zwiększenia świadomości marki. Jeśli chcesz wykorzystać moc poleceń, możesz pozyskać je, dostarczając końcowym klientom doświadczeń, o których będą chcieli opowiedzieć innym konsumentom. 
 • Wyróżnienie się na tle konkurencji W dzisiejszych czasach to jak Twoją firmę postrzegają konsumenci, ma ogromny przełożenie na jej sukces. Z dedykowanym oprogramowaniem, nawet najmniejsza firma może budować wizerunek cyfrowego giganta, jeśli tylko zagwarantuje swoim użytkownikom właściwe doświadczenia płynące z jego użytkowania.
 • Zdobądź lojalnych klientów Dostarczając wygodne rozwiązania umożliwiające klientom na skorzystanie z Twojej oferty, dajesz im powód, aby wracali do Ciebie po więcej. Jeśli chcesz zamienić jednorazowy zakup w trwającą lata relacje, możesz zrobić to z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania. Wydając środki na reklamy i pozyskanie klienta, z przemyślaną i dostosowaną do jego potrzeb aplikacją, masz szansę nie tylko zatrzymać go na dłużej, ale sprawić, że stanie się oddanym użytkownikiem.

Szukasz zespołu, który stworzy dedykowane oprogramowanie dla Twojej firmy? Wybierz nas!

Pomożemy zaprojektować Twój sukces.