Dołącz do nas

Najpierw kilka słów o nas

Software House - a co to właściwie znaczy?

Znaczy to tyle, że jesteśmy firmą skupioną na wytwarzaniu dedykowanego oprogramowania dla naszych Klientów. Działamy wyłącznie w sektorze b2b i wytwarzamy skrojone na miarę aplikacje, które rozwiązują różne problemy naszych Klientów i pozwalają im szybciej rosnąć.

Oznacza to też tyle, że nie wytwarzamy własnych rozwiązań (no chyba, że w ramach działać CSR wspieramy jakieś instytucje). Projektujemy, programujemy i wdrażamy oprogramowanie dla Klienta zewnętrznego. Współpracujemy z Klientem delegując całe zespoły lub też pojedyncze osoby, które zapewniają wsparcie projektu.

Kuchnia
Ścieżki rekrutacji

Jak się do nas zrekrutować?

Program Stażowy

Twarz za książką

Co roku w okolicach wakacji organizujemy staże dla młodych programistów. Staż jest płatny i trwa 3 miesiące. 

Staże wakacyjne są skierowane głównie do studentów i absolwentów wyższych łódzkich uczelnie. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej jako programista i wejście do świata IT.

Rekrutacja na taki staż startuje zwykle podczas Akademickich Targów Pracy organizowanych przez Biuro Karier Politechniki Łódzkiej. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń organizujemy test i wybieramy najlepsze osoby, które następnie trafiają na nasz staż. 

Po zakończeniu stażu około 90% osób dostaje od nas ofertę pracy jako Junior Developer.

Jeżeli interesuje Cię stażu nas lub chcesz o coś dopytać – po prostu napisz na staz@exaco.pl

Oferty pracy

Programista przed komputerem

Nasze oferty pracy zwykle umieszczamy na popularnych portalach typu pracuj.pl. Szukamy też dotarcia do najlepszych specjalistów bezpośrednio, czy to przez linkedin, czy to przez relacje i polecenia od naszych ludzi.

Kogo szukamy? Głównie doświadczonych programistów, devopsów, testerów którzy będą w stanie szybko wdrożyć się w nasze projekty. Minimalne doświadczenie zawodowe, od którego przyjmujemy do pracy w Exaco wynosi 2 lata. Osoby z mniejszym doświadczeniem zachęcamy do udziału w stażach.

Główne technologie, w których obecnie pracujemy w projektach realizowanych in-house to Java/Kotlin po backendzie oraz Angular po froncie. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, bo realizujemy też sporo projektów dla naszych Klientów, które są bardzo różnych technologiach.

Jeżeli chciałbyś spróbować pracy u nas i masz już trochę doświadczenia w dowolnej technologii, po prostu napisz na kariera@exaco.pl

address plate
color chair
open space
desk green
open space

Jak wygląda rekrutacja u nas?

Tarcza

Krok 1

Analiza przesłanych przez Ciebie dokumentów.

Krok 2

Rozmowa telefoniczna podczas, na której ustalimy szczegóły spotkania.

Krok 3

Spotkanie w naszym biurze lub online, na którym poznasz swojego przyszłego przełożonego i projekt, do którego najpewniej trafisz.

Krok 4

Na niektóre stanowiska może Cię czekać dodatkowe spotkanie.

Krok 5

Witaj w Exaco 😉

A co zyskasz dołączając do Exaco?

Zaufanie

I na tym punkcie moglibyśmy zakończyć. Praca w zespole, w którym ludzie sobie ufają jest dla nas najwyższą wartością.

Umowa o pracę lub b2b

Sam zdecydujesz, który typ umowy jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Tu nie ma cudów – wynagrodzenie musi być dla Ciebie atrakcyjne, a my musimy móc na Twojej pracy zarobić. Jeżeli te dwie strony się spotkają to osiągamy sukces 😉

Praca zdalna

Nie wiem, czy w dzisiejszych czasach to wciąż jakiś benefit, ale tak – pracujemy obecnie w dużej mierze zdalnie, ale tęsknimy mocno za pełnym uśmiechów biurem.

Elastyczny czas pracy

Zaczynamy pracę mniej więcej w godzinach 7-10. Staramy się zawsze tak dogadać, aby mieć trochę czasu wspólnego na różne spotkania i ustalenia.

Fajną atmosferę i ludzi

Dlatego tak dużo i tak otwarcie tu piszemy, aby sprawdził, czy taki klimat Ci pasuje. W pracy spędzamy bardzo dużo czasu i fajna atmosfera powoduje, że człowiek nie chce wychodzić z pracy.

Klimatyczne biuro

Jeśli jesteś z Łodzi to pewnie przejeżdżałeś nie raz obok naszego biura. Mieścimy się w zabytkowej 19 wiecznej fabryczce, która nadaje pracy niesamowity klimat.

Duży parking

Mamy sporo miejsc parkingowym przed budynkiem, a że mieścimy się już trochę poza centrum, to jest również sporo miejsca na uliczkach dookoła. Mamy też stojak na rowery 😉

Wydajny sprzęt

Jedni pracują na Macach, inni potrzebują 2 monitorów, a kolejni po prostu lapka i monitora. To Ty najlepiej wiesz jaki sprzęt jest Ci potrzebny do pracy.

Pyszną kawę w kuchni

Nie ma nic lepszego niż świeżo palona kawa o poranku.

Imprezy i wyjazdy

Przez osiem ostatnich lat sporo razem imprezowaliśmy. Liczymy, że te czasy wkrótce powrócą

Brak ściemy

Jak się na coś umawiamy to dotrzymujemy słowa.

A teraz zobacz jak na przestrzeni lat
potrafiliśmy się fajnie bawić 😉