Analityka

Planowanie sukcesu

Dzięki dogłębnej analizie, testom i tworzonym przez nas bazom danych - znamy cykl życia wszystkich produktów, a wiedza ta pozwala na przewidywanie i niwelowanie ryzyka związanego z tworzeniem oprogramowania.

Dokumentacja

W trakcie analizy weryfikujemy dokumentację biznesową i techniczną klienta

Wywiady

Zbieramy i porządkujemy widzę, którą posiadają pracownicy

Porządkowanie

Opisujemy kluczowe procesy w postaci szczegółowej dokumentacji oraz diagramów

Lepiej zaplanować niż żałować

Cykl życia firmy

W sytuacji, w której ilość gromadzonych i dostępnych danych dotyczących tworzenia i rozwijania oprogramowania wciąż rośnie, projektanci i menedżerowie mają możliwość wykorzystania doświadczenia płynącego z setek projektów. Wykorzystane narzędzia, spostrzeżenia, wszystkie metody, które mogą dać oczekiwany efekt, jak te, które do tej pory się nie sprawdziły. Dzięki analizie dotychczasowych działań, jak i szerszemu spojrzeniu na bieżące projekty, jesteśmy w stanie składać i dotrzymywać obietnice, mające twarde oparcie w liczbach.

Prowadzimy analitykę na każdym etapie rozwoju oprogramowania. Nie tylko na poziomie pojedynczych linijek kodu, ale od specyfikacji po działające i wdrożone narzędzie, zbieramy cenne dane. Dzięki dogłębnej analizie, testom i tworzonym przez nas bazom danych - znamy cykl życia wszystkich produktów, a wiedza ta pozwala na przewidywanie i niwelowanie ryzyka związanego z tworzeniem oprogramowania. 

Nawet niewielki błąd w tworzonym oprogramowaniu może wymagać sporego nakładu pracy, aby go wyeliminować. Czas, który inaczej można by poświęcić na rozwój i dopracowanie rozwiązań, zostaje bezpowrotnie utracony na naprawę czegoś, co powinno już działać. Korzystając z analityki w tworzeniu oprogramowania, jesteśmy w stanie nie tylko wystrzec się raz popełnionych już błędów, ale przewidzieć wystąpienie kolejnych.

Polegamy na doświadczeniu nie tylko w sposób intuicyjny, ale usystematyzowany, podejmując świadome decyzje. Tworzenie oprogramowania to złożony proces, gdzie stopień skomplikowania kodu idzie w parze ze złożonością zarządzania projektami. Wspomagamy w podobnym stopniu pracę programistów co menedżerów, agregując i analizując dane, które ci mogą wykorzystać w swoich projektach.

Project management

Zarządzanie projektami w IT to angażujące szerokie zagadnienie. Kierownicy projektów monitorują i kierują pracą wielu specjalistów równocześnie. Tam, gdzie inżynierowie skupiają się na kodzie, architekturze i wydajności, menedżerowie skupiają się na kwestiach wyższego  poziomu - kierunek w którym zmierza projekt, alokacji zasobów i szczegółach dotyczących produktu. Menedżerowie mają trudne zadanie połączenia spełnienia interesów klientów, programistów i testerów. 

Złożoność tworzenia oprogramowania sprawia, że nawet najprostsze z punktu widzenia klienta projekty cechuje wysoki poziom złożoność. Z tego powodu, menedżerowie często nie poświęcają wystarczającej ilości czasu na gromadzenie i badanie cennych danych. Tworząc nasze narzędzia i procesy, nie popełniamy tego błędu. Traktujemy analitykę jako cel i środek w wypełnieniu luki między menedżerami, a danymi, które są niezbędne w podejmowaniu świadomych decyzji.

Analityka oprogramowania

Tworząc oprogramowanie, stawiamy ważne pytania, na które znajdujemy odpowiedzi dzięki analityce. Potrafimy wydobyć ważnych informacji i spostrzeżenia z danych, które innym mogą umknąć. Identyfikujemy wzorce, znajdujemy wskaźniki i zamieniamy liczby w odpowiedzi. 

Analiza pomaga w spełnieniu biznesowych wymagań projektów - pracy zgodnie z harmonogramem, zachowaniu pełnej kontroli, dokładnym oddaniem stanu projektu i jego dynamiki. Wiemy, co naprawdę działa. Znamy skuteczność naszych procesów i nieustanie poprawiamy naszą wydajność oraz oceniamy dotychczasowe decyzje. 

Analiza oprogramowania powinna pojawić się w planie strategicznym każdej firmy opartej na danych.  Dlatego w Exaco wykorzystujemy wszelkie dostępne zasoby. Monitorujemy i raportujemy dużą liczbę statystyk dotyczących naszych projektów. Potrafimy nie tylko gromadzić informację, ale przedstawić je w zrozumiały sposób i wykorzystać w podejmowaniu decyzji. Używamy danych. 

Nasi klienci o nas

Kilka słów o nas od klienta o projekcie EPOS

Wiedzą co robią

Zespół Exaco to profesjonaliści, którzy z zaangażowaniem realizują powierzone im zadania. Ich proaktywność i sprawność działania sprawia, że wszelkie wyzwania i przeszkody pojawiające się podczas realizacji projektu pokonywane były szybko i umiejętnie.

Jarosław Stępień

Kler S.A.

Zobacz także inne nasze kompetencje

Przekonaj się co możemy zrobić także dla Ciebie

Zobacz więcej
Zaplanujmy razem Twój sukces

Pomożemy, bez różnicy, czy masz opracowany plan nowego projektu, czy tylko pomysł

Wyceń projekt