Rozwiązania B2E

Wspieramy procesy

Tworzymy wewnętrzne intranety firmowe, serwisy przeznaczone dla pracowników, wspieramy pracę zdalną i cyfrowe metody komunikacji pomiędzy pracownikiem a pracodawcą.

Analiza

Dokładnie weryfikujemy jak cele ma spełniać oprogramowanie

Automatyzacja

Stawiamy na automatyzacji procesów, dzięki czemu zyskujemy szanse na zredukowanie kosztów.

Digitalizacja

Przenosimy część lub całość procesów, które byłby w formie papierowej

Zadbaj o wydajność pracowników

Łączymy firmę z jej pracownikami

Zatroszcz się o pozytywne doświadczenia Twoich pracowników dzięki technologii, która zwiększy ich skuteczność. Wykorzystaj dedykowane narzędzia, skracając procesy i zmniejszając koszty w Twojej firmie. 

B2E (Business-to-Employee) to pojęcie odnoszące się właściwie do wszystkich działań na linii firma-personel: rekrutacji, onboardingu, budowanie zespołów, szkoleń i wszelkich narzędzia do dzielenia się zasobami wewnętrznymi. Jednym z najważniejszych aspektów B2E jest wewnętrzna komunikacja firmy z pracownikami z użyciem dedykowanych serwisów, intranetu, komunikatorów i poczty, oraz dostęp do wewnętrznych materiałów, wytycznych firmy, zasad i innych zasobów wspierających pracowników w ich pracy.

Podobnie jak kontaktu konsumentów z firmą, tak kontakt firmy z pracownikami jest ważnym aspektem całego doświadczenia klienta. Pracownicy dzielą się swoimi opiniami o pracodawcy w sieci w portalach typu LinkedIn czy GoWork, co ma znaczący wpływ na ogólną reputacji firmy. Działania w obszarze B2E to sprawdzony sposób na poprawę ogólnych relacji biznesowych.

Dedykowane oprogramowanie i aplikacje

Pracownicy firmy to najważniejsze aktywa

Wiele firm nadal nie postrzega pracowników i kultury organizacji jako firmowych aktywów. Firm traktuję dział HR jako źródło nowych pracowników i miejsce, w którym zarządza się płacami i świadczeniami, często pomijając inne ważne aspekty. Nie koncentrując działań na zaangażowaniu pracowników, firmy ryzykują utratą wykwalifikowanego personelu.

Retencja pracowników polega na zdolności firmy do utrzymywania stabilnych i trwałych relacji z jej pracownikami, pielęgnacji talentów i unikaniu nadmiernej rotacji wewnątrz firmy. Zapewnia ciągłość w biznesie, jest utrudnione za każdym razem, kiedy firma zatrudnienie nowego pracownika. Generuje to zbędne koszty, których można uniknąć, inwestując w działania B2E.

Ścieżki rozwoju pracownika wewnątrz organizacji zaczyna się od pierwszego dnia w pracy. Dbając o jego właściwy onboarding, szkolenia i dostęp do informacji, dbasz o jego dalsze utrzymanie na zajmowanym stanowisku. Wewnętrzna narzędzia w firmie powinny umożliwiać swobodną komunikację i prowadzenie wszystkich procesów wewnętrznych. Istotna jest tutaj standaryzacja. Jednorazowe przygotowanie odpowiednich repozytorium wspiera pracowników w zdobywaniu niezbędnych umiejętności w sposób ciągły i strategiczny, a raz stworzone materiały pozostają łatwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Konkurencyjne wynagrodzenie nie jest gwarantem utrzymania wystarczającego zaangażowania w pracy. Dlatego też firmy coraz częściej stawiają na elastyczne godziny pracy i różne formy zatrudnienia. Samo środowisko pracy, tworzący ją ludzie i panująca w firmie kultura, a nawet sposób zaprojektowania przestrzeni roboczej są kluczowe w ocenie firmy przez pracownika. 

Narzędzia do pracy mają znaczenie

Zdolność do komunikowania się w czasie rzeczywistym z pracownikami na całym świecie w ustandaryzowany sposób jest niezbędne, aby realizować plany i strategię firmy, zwłaszcza w świecie IT. Zapewnienie i wdrożenie wydajnych narzędzi B2E to skutecznych form zatrzymywania pracowników.

Komunikacja między firmą a pracownikiem to kluczowy czynnik determinujący powodzenie każdej inicjatywy. Pierwszym krokiem B2E jest zdefiniowanie potrzeb i zebranie niezbędnych informacji, która pozwoli na stworzenie spersonalizowanej komunikacja dla wewnętrznych systemów.

Korzystając z nowoczesnej, technologii masz możliwość wysyłania indywidualnych wiadomości do pracowników, zbierając przy tym cenne dane dotyczące ich pracy. Istnieje wiele powodów, dla których firmy decydują się na inwestycje w systemy B2E. 

 

Nasi klienci o nas

Kilka słów o nas od klienta o projekcie B2E - Twój Carrefour

Warto wybrać Exaco

Dzięki elastycznemu podejściu i nieszablonowym pomysłom pracowników Exaco, udało nam się wspólnie wdrożyć ten innowacyjny projekt. W etapach pracy w projekcie zaczynając od założeń projektu, wdrożenia rozwiązania oraz dalszy rozwój platformy mogliśmy liczyć na wsparcie zarówno ze strony programistycznej, testerskiej, jak i projektu wizualnego aplikacji.

Michał Malanowski

Carrefour Polska Sp. z o.o.

Zobacz także inne nasze kompetencje

Przekonaj się co możemy zrobić także dla Ciebie

Zobacz więcej
Zaplanujmy razem Twój sukces

Pomożemy, bez różnicy, czy masz opracowany plan nowego projektu, czy tylko pomysł

Wyceń projekt