Design

Projektowanie od podstaw

Projektując nasze rozwiązania, tworzymy design zorientowaną na potrzeby użytkowników.

Funkcjonalność

Wszystkie elementy projektowanego przez nas rozwiązania muszą być maksymalnie użyteczne dla użytkownika

Analiza

Budując aplikacje badamy preferencje potencjalnych użytkowników aplikacji

Widoczność

Dbamy, aby komunikaty marketingowe i sprzedażowe docierały do użytkownika

Ludzie ignorują projekt, który ignoruje ludzi

Od pomysłu do rzeczywistości 

To jak zaprojektowane jest dane oprogramowanie, ma bezpośredni wpływ na to, jak zostanie wykorzystane - jeśli projekt nie jest zgodny z nawykami i tendencjami użytkowników, może nie być używane w ogóle.

Doświadczenie użytkownika, czyli UX, to całość interakcji między użytkownikiem a produktem oraz ergonomii tej komunikacji. UX design obejmuje właściwie wszystkie aspekty interakcji użytkownika z firmą, jej usługami i produktami. Projektując takie doświadczenia, koncentrujemy się na dogłębnym zrozumieniu użytkowników, ich potrzeb, wartości, możliwości i ograniczeń. Dbając o poziom użyteczności i przyjemności płynącej z użytkowania naszych rozwiązań, zwiększamy satysfakcję klientów i zapewniamy właściwą interakcję między klientem a produktem.

Dobry design, to taki, który pozwala użytkownikom na łatwe poruszanie się i bardziej produktywną pracę z aplikacją lub serwisem, a nie sam wygląd ikon, grafik i przycisków.

Design jest skuteczny, kiedy użytkownik jest zadowolony z doświadczeń płynących z korzystania z aplikacji, a ta spełnia swoje funkcje. Dzieje się tak zawsze, kiedy nasze cele biznesowe dostosowane są do wymogów użytkowników.

Aplikacja hybrydowa

Makietowanie - szkielet produktu

Niewątpliwą zaletą dobrego designu i strategii UX w procesie tworzenia serwisów i aplikacji jest redukcja kosztów ich rozwoju. Projekt, który od samego początku stawia na dobry design to niższe koszty  badania użytkowników, prototypowana i testowanie, a co za tym idzie, oszczędność czasu, który w późniejszych etapach można poświęcić na tworzenie kodu. Przy właściwie przygotowanej specyfikacji projektu, programiści mogą w pełni skupić się na implementacji rozwiązań, zamiast zastanawiać się nad logiką interfejsu i jego funkcji.

Tworzenie projektu cyfrowych produktów wiąże się z pojęciem wireframingu, czyli designu na poziomie struktury produktu. Tego typu model jest zwykle używany do układania treści i funkcjonalności w graficznym interfejsie użytkownika, z uwzględnieniem ścieżki, po której porusza się użytkownik. Na wczesnym etapie designu, wireframing pozwala ustalić wygląd wszystkich struktur, nawigacji i wyglądu interfejsu jeszcze przed napisaniem pierwszej linii kodu. 

Najważniejszą zaletą wireframing jest możliwość spojrzenia na to, jak powinien wyglądać produktu właściwy, jeszcze przed przejściem do bardziej skomplikowanego procesu rozwoju technicznego. Na tym etapie łatwiej też wprowadzić wszystkie zmiany bez twardej ingerencji w gotowy produkt.

Prototypowanie w tworzeniu dedykowanych rozwiązań

Na wczesnym etapie prac, dzięki prototypowi możesz zobaczyć, jak w przybliżeniu będzie wyglądał produkt końcowy, również w formie interaktywnej. Dzięki temu design nabiera namacalnych kształtów, a Twój pomysł powoli staje się rzeczywistością. 

Miarą dobrego designu jest użyteczność produktu. Jeśli projekt UX jest przemyślany, nawet najbardziej skomplikowane pomysły można przedstawić w taki sposób, aby ten był zrozumiały dla użytkownika końcowego.

Jak sprawiamy, że skomplikowane pomysły wydają się proste? Zawsze mamy na względzie dla kogo projektujemy nasze rozwiązania, umieszczając użytkownika w centrum procesu  projektowania. To właśnie potencjalni użytkownicy mają największy wpływ na design. Potrafimy zrozumieć potrzeby użytkowników, projektując rozwiązania będące odpowiedzią na ich problemy. 

Nasi klienci o nas

Kilka słów o nas od klienta o projekcie aplikacji dla konduktorów

Kreatywny zespół

W zeszłym roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Exaco. Zaczęliśmy pracę od projektu mobilnej wersji programu RegioKonduktor. Chcielibyśmy polecić Exaco wszystkim firmom, które szukają zespołu z pomysłami, wiedzą i umiejętnościami rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Tomasz Sobczyk

Tomasz Sobczyk

Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

Zobacz także inne nasze kompetencje

Przekonaj się co możemy zrobić także dla Ciebie

Zobacz więcej
Zaplanujmy razem Twój sukces

Pomożemy, bez różnicy, czy masz opracowany plan nowego projektu, czy tylko pomysł

Wyceń projekt