22 listopada , 2019
Marketing Analityka Digitalizacja Design
6 minutes

Software House – co to jest i czy warto korzystać?

Maciej Krasuski

Co to jest software house?

Czym jest software house i dlaczego w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny? Czy warto współpracować z software house'm, co można dzięki niemu zyskać? Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru firmy? Odpowiedź na wszystkie pytania znajdziesz w naszym wpisie! W ostatnich latach handel w dużej mierze przeniósł się do świata online, a to wymusiło na przedsiębiorcach stworzenie internetowych wizytówek i platform e-commerce. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się także firmy programistyczne, tworzące:
 • sklepy internetowe,
 • strony www,
 • aplikacje webowe i mobilne,
 • platformy handlu B2B i B2C.
Czym jest software house? To wyspecjalizowana firma programistyczna, która projektuje dedykowane aplikacje mobilne i webowe dla klientów z różnych branż. Nie są to jednak uniwersalne i szablonowe rozwiązania, ale kreatywne platformy, projektowane w ścisłej współpracy z klientem, dzięki czemu zawierają funkcje dostosowane do aktualnych potrzeb firm. Wraz z rozwojem firmy aplikacja webowa czy mobilna (m.ni. na systemy iOS i Android) może zyskiwać nowe funkcje.

Czym zajmuje się software house?

Software house to przedsiębiorstwo, które zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i aktualizowaniem specjalistycznych aplikacji webowych i mobilnych, skrojonych na miarę potrzeb klienta - biznesowego lub indywidualnego. Decydując się na software house, stawiamy jednocześnie na długotrwałą współpracę. Firma programistyczna nie tylko stworzy aplikację i wdroży ją na odpowiedniej platformie, ale także będzie nią na bieżąco zarządzać, wykonując aktualizacje i wprowadzając nowe funkcjonalności lub usprawniając te już istniejące. Co więcej, takie rozwiązania są projektowane pod konkretne potrzeby klienta; w tym aspekcie znacznie przeważają nad aplikacjami projektowanymi przez agencje interaktywne, które są przeznaczone do uniwersalnego zastosowania. Jeśli zatem korzystasz już z jakiegoś programu, na przykład do komunikacji z klientami, ale nie spełnia on Twoich wszystkich oczekiwań, warto zastanowić się nad współpracą z software house'm, który wdroży wszystkie Twoje pomysły, a być może zaproponuje także nowe rozwiązania. Pracownicy firm programistycznych ściśle współpracują z klientem w zakresie oczekiwanych funkcjonalności i wyglądu oraz interfejsu aplikacji, dzięki czemu firma otrzymuje projekt skrojony na miarę wszystkich oczekiwań, który dodatkowo może być na bieżąco ulepszany. Taka aplikacja mobilna lub webowa pozwoli Ci zrealizować cele biznesowe i marketingowe, a także zoptymalizować procesy w firmie.

Kiedy warto skorzystać z Software House'u?

Chciałbyś usprawnić działania w swojej firmie, zarówno wewnątrz, jak i w kontaktach z klientami i kontrahentami? Uważasz, że można przyspieszyć realizacją procesów dzięki specjalnemu oprogramowaniu IT? Wówczas warto postawić na software house, który stworzy specjalny system dla pracowników banków, supermarketów czy firm z branży transportowej i logistycznej. Wyspecjalizowana firma programistyczna, która stworzy specjalnie dla Ciebie aplikację, sprawdzi się także wówczas, gdy chcesz:
 • realizować cele marketingowe,
 • wzmocnić swoją pozycję na rynku,
 • przyciągnąć nowych klientów,
 • zwiększyć sprzedaż.
W dobie rosnącej konkurencji, dedykowana aplikacja może przyczynić się do wzrostu lojalności klienta i przyciągnięcia nowych osób zainteresowanych zakupem czy usługą.

Zalety software house-ów

Jakie korzyści wiążą się z inwestycją we współpracę z software house'm? Są to zarówno korzyści finansowe, jak i biznesowe. Software house to przedsiębiorstwo, które zajmuje się nie tylko projektowaniem i wdrażaniem oprogramowania, ale także jego obsługą. Co więcej, w programistycznych firmach IT pracują zazwyczaj najbardziej doświadczeni i najlepsi specjaliści, którzy mają szeroką wiedzę oraz programują w różnorodnych językach. Wykorzystują własne systemy do edycji kodu, dzięki czemu mogą edytować kod aplikacji. Często firma programistyczna współpracuje z podmiotami z konkretnej branży i specjalizuje się w konkretnych rozwiązaniach. Wdrożenie wielu aplikacji pozwala takim firmom nie tylko na indywidualne dostosowanie aplikacji, ale także wdrożenie innowacyjnych funkcji. Decydując się na software house:
 • zyskujesz elastyczne rozwiązanie, dostosowane specjalnie do Twoich potrzeb i oczekiwań,
 • masz wpływ na funkcje dostępne w aplikacji,
 • możesz skupić się na głównym przedmiocie swojej działalności,
 • nie tracisz czasu na rekrutację pracowników do działu IT,
 • redukujesz koszty prowadzenia własnej firmy - nie musisz opłacać ubezpieczenia kilku pracowników z działu IT,
 • możesz rozwijać system wraz z rosnącymi potrzebami,
 • otrzymujesz profesjonalne doradztwo techniczne i technologiczne, a także możliwość rozbudowy aplikacji, strony www czy sklepu online,
 • w ramach współpracy otrzymujesz analizę i testowanie wdrożonych rozwiązań oraz ich aktualizowanie czy rozbudowę,
 • stawiasz na długotrwałą współpracę,
 • otrzymujesz wsparcie w budowaniu wizerunku eksperta.

Jak wybrać najlepszy software house?

Chcesz wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas szukania software house'u? Oczywiście możesz poszukać specjalisty w Internecie, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji warto także:
 • zasięgnąć opinii znajomych czy innych firm;
 • określić budżet - najlepsze firmy programostyczne bez trudu polecą Ci rozwiązania do konkretnej kwoty;
 • wziąć pod uwagę termin realizacji - jeśli zależy Ci na rozbudowanych rozwiązaniach, zaprojektowanie aplikacji czy strony może zająć trochę czasu, warto być na to przygotowanym;
 • poznać sposób współpracy - istoty jest bieżący kontakt, komunikatywność i proponowanie nowoczesnych rozwiązań, które mogą wzbogacić tworzone oprogramowanie;
 • poprosić o portfolio danej firmy; najlepiej, by zawierało projekty z Twojej branży;
 • zapoznać się ze stosowanymi przez dany software house standardami bezpieczeństwa danych.

Software house czy agencja interaktywna?

Czy software house zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem? Niekoniecznie. Jeśli chcesz zaprojektować prostą stronę www, na przykład typu landing page, i masz zamiar nią samodzielnie zarządzać, to lepsza i na pewno mniej kosztowna będzie agencja interaktywna. Jeśli jednak zależy Ci na stworzeniu oprogramowania o skomplikowanym kodzie, które będzie rozbudowane i elastyczne, a także dostosowane do Twoich oczekiwań, niezastąpiony będzie software house. Eksperci z dziedziny IT najpierw dogłębnie poznają Twoją branżę i założenia oraz cele biznesowe, ocenią pomysł, a nawet ulepszą go o dedykowane rozwiązania. Software house jest bardziej kreatywny i mniej szablonowy, to właśnie dlatego ten wybór cieszy się popularnością wśród start-upów.

Najlepszy software house dla firm z branży retail

Chcesz postawić na firmę programistyczną, która współpracuje z klientami z branży retail, a zwłaszcza FMCG? Skontaktuj się z nami! Software house Exaco to zespół młodych i kreatywnych specjalistów - grafików, UX designerów i programistów - projektujących oprogramowania dla firm z sektora retail. Dzięki nim możliwe są:
 • optymalizacja procesów,
 • usprawnienie działań marketingowych i reklamowych,
 • poprawa lojalności klientów,
 • wzrost sprzedaży,
 • budowa przewagi nad konkurencyjnymi firmami.
Prowadzimy także usługi konsultingowe - szkolenia z zakresu wdrożonych rozwiązań IT, audyt procesów wewnętrznych w firmie czy wsparcie w zakresie analityki biznesowej. Zapraszamy do kontaktu!

FAQ

 • Co to jest software house? Software house to firma IT, która zajmuje się tworzeniem dedykowanych oprogramowań na potrzeby konkretnego przedsiębiorstwa z danej branży.
 • Jakie są zalety software house'u? Software house to przede wszystkim możliwość skorzystania z indywidualnych rozwiązań nastawionych na potrzeby klienta, a nie gotowych, szablonowych aplikacji i stron. Kreatywność to podstawa!
 • Ile kosztują usługi software house? Trudno określić, jaki koszt niesie ze sobą współpraca z software house'm, ponieważ kwoty mogą być bardzo wysokie. Najlepiej od razu określić posiadany budżet i przedstawić go na spotkaniu z przedstawicielem software house'u.
 • Czy warto korzystać z software house? Jeśli chcesz zainwestować w dedykowane oprogramowanie, które spełni Twoje oczekiwania w 100%, software house z pewnością Cię nie zawiedzie!
 • Dlaczego aplikacja dedykowana jest lepsza? Aplikacje dedykowane dla konkretnej firmy z danej branży oferują znacznie więcej kreatywnych rozwiązań, które spełniają indywidualne oczekiwania i zawierają innowacyjne funkcje, których próżno szukać w uniwersalnych, szablonowych aplikacjach i systemach.

Potrzebny Ci Software House? Wejdź i wyceń Twój projekt!

Pomożemy zaprojektować Twój sukces!