Usługi

To co dostarczamy dla realizacji pomysłów i celów naszych klientów

Analityka to umiejętność zrozumienia, czego nasz klient chce i pokazanie tego w taki sposób, aby zespół deweloperski wiedział, jak zrealizować zamówienie. Zakres obowiązków analityka biznesowego zależy od specyfiki konkretnego projektu. Wynik pracy zespołu technologicznego – aplikacja lub system, ma ostatecznie cieszyć oko klienta.

Analityk i akcjonariusze jeszcze przed rozpoczęciem projektu i wyznaczeniem metody działania powinni dokładnie omówić i uzgodnić oczekiwania – to gwarancja pomyślnej i efektywnej współpracy. Jednak ze względu na wewnętrzne (często finansowe) ograniczenia, nie w każdym projekcie można cieszyć się dedykowanym analitykiem, ale w każdym z nich pewne obowiązki muszą zostać wypełnione.

Jeśli w stałym zespole projektowym brak jest analityka, ciężar jego obowiązków najczęściej przejmuje Project Manager albo specjalista QA.

Planowanie analizy

Tworzenie strategii, dzięki której zachowasz pełną kontrolę nad prowadzonym projektem.

Zbieranie potrzeb i wymagań

Spełnienie wszystkich wymagań projektów zaczyna się od ich prawidłowego zdefiniowania.

Budowa dokumentacji

Dokładne oddanie stanu projektu i dynamiki jego rozwoju oraz inwestycja w przyszły rozwój.

Prezentacja wyników

Zgromadzone dane przedstawione w zrozumiały sposób, który ułatwia podejmowanie decyzji.

Analiza w projektach IT

Obszary wiedzy w analizie biznesowej.

Rola analityka w procesie tworzenia oprogramowania nabiera coraz większego znaczenia. W Exaco doceniamy gromadzenie i analizę danych we wszystkich obszarach. Brak analityki często równa się niewystarczająco dobrej dokumentacji, pracy bez szerokiego spojrzenia na projekt i co za tym idzie, niespodziewanym opóźnieniom i problemami z kodem.

Analityk w zespole odpowiedzialnym za wykonanie projektu IT łączy cele biznesowe i deweloperskie, dbając o ścisłą współpracę we wszystkich obszarach przez cały czas trwania projektu. Dostarczając cenne dane, pozwala zrozumieć produkt takim, jak widzą go wszystkie strony. W ten sposób wszyscy rozwiązują te same problemy. Analityka tworzy kontekst, nadaje celom potrzebnych definicji - pozwala budować dialog wewnątrz zespołów i budować lepszą dokumentację.

Lepiej rozumiane problemy, to lepsze rozwiązani, zwłaszcza tam, gdzie występuje wiele zależności pomiędzy procesami biznesowymi. Dogłębna analiza pozwala na znalezienie zależności, a stały kontakt deweloperów z analitykami pozwala na sprawną implementację wyników analiz. Analityka w procesie wytwarzania oprogramowania może być spoiwem pomiędzy biznesowymi oczekiwaniami a realnymi możliwościami zespołów oraz systemów. Dodatkowo, korzystając z analityki, korzystamy z doświadczenia kolejnych osób, które uczestniczyły w najróżniejszych projektach.

Odpowiedź na pytanie buduje obraz sytuacji

Zadając właściwe pytania i próbując znaleźć na nie odpowiedzi w danych dostarczonych przez zespół programistów, łatwiej ustalić jest istotę problemów - patrzęć dalej. Wartość analityki w tworzeniu oprogramowania nie można przecenić.

Prowadzimy analitykę na każdym z etapów rozwoju oprogramowania. Wiemy dokładnie, które dane należy zbierać i analizować, aby tak zdobyte wyniki zamienić na trafne decyzje. Wykorzystujemy analitykę w ocenie i niwelowaniu ryzyka, stawiając niezbędne pytania - znajdując wzorce. Jesteśmy pewni, co działa i dlaczego tak jest - co w świecie IT nie jest oczywistością. Badamy skuteczność procesów, określając dokładnie stan danego projektu i to, czy ten jest na dobrej drodze. Analiza oprogramowania staje się nieodzownym elementem jego developmentu i ważną częścią wszystkich procesów oraz elementem niezbędnym w pełnym zrozumieniu celów i strategii przez wszystkie zespoły. 

Analityka to więcej niż gromadzenie danych - to ich świadome wykorzystanie. Opierać swoje działania i podjęte decyzje na twardych danych, umożliwiasz spełnienie biznesowych założeń projetów IT przy jednoczesnym monitorowaniu i raportowaniu niezbędnych statystyk.  Analityk potrafi zamienić wytwarzanie oprogramowania w dostarczanie oprogramowania, co czyni go najlepszym sprzymierzeńcem biznesu w świecie IT.

Projektujemy rozwiązania zorientowane na potrzeby użytkowników. Produkt spełnia swoje funkcje, jeśli w pierwszej kolejności służy ludziom. Kiedy gotowy projekt nie trafia w gusta użytkowników, ich nawyki i preferencje - nigdy nie spełni założonych celów biznesowych.

Projekt, który stworzony jest w sposób pozwalający użytkownikom na łatwe i pełne jego wykorzystanie, uwzględnia najważniejsze wymogi jak i interakcje z produktem. Bardziej od wyglądu, liczy się tutaj satysfakcja płynąca z korzystania z produktu i to, czy ten spełnia swoje funkcje.

Projektując produkt, od samego początku stawiamy użytkownika w centrum, osiągając lepsze efekty przy niższych kosztach prototypowania i testowanie, a co za tym idzie, oszczędzamy Twój cenny czas. Właściwie przygotowanej specyfikacji projektu, pozwala w pełni skupić się na tworzeniu rozwiązań, będących odpowiedzią na problem.

Flow użytkownika

Podstawą procesu projektowania jest zrozumienie potrzeb użytkowników.

Tworzenie wireframe

Ustalenie wygląd wszystkich struktur, nawigacji i interfejsu jeszcze przed napisaniem pierwszej linii kodu.

Tworzenie klikalnej makiety

Pozwala zobaczyć, jak będzie działał produkt końcowy dzięki interaktywnej makiecie.

Projektowanie mockupów

Szczegółowa wizualizacja gotowego oprogramowania i potwierdzenie właściwego kierunku prac.

UX & UI – użyteczne projektowanie aplikacji dedykowanej

Czym jest UX (User experience)?

Projektując produkty IT, tworzymy kompletne rozwiązania. Gotowy produkt jest owocem wielu godzin prac poświęconych nie tylko na sam design, ale też na badania i rozwój oprogramowania zorientowanego na potrzeby użytkownika. Aby produkt spełniał swoją rolę, musi być nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim użyteczny. Cele biznesowe stojące za produktem zostaną zrealizowane tylko wtedy, gdy projekt będzie zgodny z oczekiwaniami użytkowników - ich przyzwyczajeniami i tendencjami.

To doświadczenie użytkownika jest podstawą projektowania produktów. Sposób, w jaki użytkownik korzysta z oprogramowania, tego jak wygląda jego interakcja z konkretnymi funkcjami - wszystko to musi uwzględniać dobrze przygotowany projekt produktu. Jeśli użytkownik nie odczuwa satysfakcja z użytkowania produktu, może nie wykorzystać jego pełnej funkcjonalności. Dopiero kiedy dobry design idzie w parze z łatwym korzystaniem z produktu, ten może spełnić wszystkie wymogi użytkowników i cele biznesowe firmy.

Przygotowanie projektu wymaga strategii. Design idący w parze z UX/UI, to realizacja misternego planu i ciągły rozwój. Jeśli już od pierwszego etapu i koncepcji produkt i jego funkcje są przemyślane w najdrobniejszym szczególe, zaowocuje to redukcją kosztów w późniejszych etapach. Dobrze przygotowany projekt to też niższe koszty prototypowania i testowania. 

W tworzeniu wszystkich projektów korzystamy z makiet i mockupów, które pozwalają dopracować design produkt na poziomie najniższych jego struktur. Wykorzystanie modeli pozwala na zaplanowanie wszystkich elementów, oraz ich prezentacje w dostępnej, graficznej formie.  Ogromną zaletą prototypowania jest możliwość spojrzenia na to, jak będzie wyglądać właściwy produktu jeszcze przed rozpoczęciem produkcji i procesów technologicznych. Pozwala to też na korektę kursu i zmiany na etapie koncepcji, bez ingerencji w gotowy produkt.

Przygotowanie prototypu pozwala zobaczyć, jak Twój pomysł staje się namacalny już we wczesnym etapie prac. 

Zaprojektowanie dobrego produktu, w szczególności jeśli ten jest na swój sposób złożony, to test jego użyteczności. Kiedy projekt jest przemyślany, nawet skomplikowana pomysły stają się przejrzyste, stając się zrozumiałymi dla wszystkich zaangażowanych w projekt. Czynimy skomplikowane projekty prostymi, stawiając użytkowników na pierwszym miejscu. Wiemy, co i dla kogo projektujemy, dlatego proponowane przez nas rozwiązania mają największy wpływ na design projektów. Rozumiemy potrzeby tak naszych klientów, jak i końcowych użytkowników, w pełni realizując potrzeby i rozwiązując problemy. 

Nie projektujemy tylko produktów - tworzymy doświadczenia

Projektowanie produktów to zagadnienie z pogranicza sztuki i nauki, łączące pracę wielu specjalistów. Jeśli produkt nie będzie atrakcyjny w oczach użytkownika, ten nie zainteresuje się jego użytecznością. Tworzymy  koncepcje, które angażują. Definiujemy zakres projektu tak, aby na wszystkich etapach jego rozwoju adresować potrzeby docelowego odbiorcy. Czytelnie określamy zakres potrzebnych prac, wysokość budżetów i czasu potrzebnego na realizację projektu.

Aplikacje webowa od klasycznych stron internetowych odróżnia wykorzystana technologia, jej przeznaczeniem i użyteczność. Strony internetowe mają w większości charakter czysto informacyjny, będąc cyfrowym odpowiednikiem prasy czy telewizji.

Aplikacje webowe mają charakter interaktywny i dostarczają nie tylko informacji, ale oferują unikalne funkcjonalności. Internetowe aplikacje za pośrednictwem zaawansowanego interfejsu pozwala na korzystanie z platform e-learningowych, infrastruktury sprzedażowej, systemów CRM czy ERP - a wszystko to może być dostępne z poziomu przeglądarki.

Użytkownik za pomocą aplikacji webowej zyskuje łatwy dostęp do funkcji, które inaczej wymagałyby instalacji konkretnego oprogramowania. W przeciwieństwie do aplikacji desktopowych czy mobilnych, wszystkie operacje wykonywane są po stronie serwerów, a przeglądarka stanowi tylko interfejs. Sposób działania aplikacji webowych zdejmuje z użytkowników nie tylko konieczność instalacji, ale też aktualizacji oprogramowania. Aplikacje webowe w prosty sposób można rozwijać i integrować z kolejnymi serwisami, rozwijając i usprawniając ich funkcjonalność. Wszystkie dane zapisywane są na serwerze, co zwiększa bezpieczeństwo po stronie użytkownika, jak i firmy.

Aplikacje B2C

Tworzymy platformy i rozwiązania zaprojektowane z myślą o klientach końcowych.

Aplikacje B2B

Wspieramy firmy na wszystkich etapach projektu, tworząc więcej niż oprogramowanie - zmieniając biznes.

Aplikacje B2E

Wykorzystujemy technologię, usprawniające procesy i komunikację w przedsiębiorstwach.

Aplikacje B2I

Narzędzia, które realizują indywidualne potrzeby tworzone od podstaw.

Aplikacje webowe

Czym są?

Aplikacje webowe, nazywane też aplikacjami internetowymi, pozwalają na korzystanie z zaawansowanych funkcji za pośrednictwem przeglądarki. W praktyce, dowolne urządzenie z kompatybilną przeglądarką internetową staje się interfejsem oprogramowania, które działa na serwerze i nie wymaga instalacji na urządzeniu. Wszystkie dane i operacje w aplikacjach internetowych przetwarzane są w chmurze, co gwarantuje stabilną i szybką pracę w bezpiecznym środowisku dostępnym wszędzie tam, gdzie jest internet. 

Aplikacje webowe cechują się dużymi możliwościami rozbudowy i brakiem konieczności ich aktualizacji po stronie użytkownika, a ich integracja z zewnętrznymi systemami jest niezwykle prosta. Aplikacje oparte o przeglądarki sprawdzają się jako sklepy internetowe, panele administracyjne, serwisy rezerwacyjne, programy partnerskie, systemy CMS,ERP i CRM oraz platformy e-learningowe. Są też doskonałą alternatywą dla wielu aplikacji mobilnych. 

Projektowanie aplikacji webowych nie odbiega znacząco od procesu projektowania klasycznych aplikacji. Pierwszy etap w przygotowaniu to poznanie wymagań i założeń po stronie klienta. Wszystkie niezbędne funkcjonalności, to jak działać i wyglądać będzie aplikacja - wszystko to zostaje zebrane w ramach wstępnego projektu. Kolejnym krokiem jest analiza i faza testów. Praca nad aplikacją przebiega iteracyjnie i na każdym z etapów wiąże się z prowadzeniem testów i eliminacją potencjalnych błędów. Kiedy prace produkcyjne są zakończone, następuje wdrożenie po stronie klienta i ewentualne szkolenie z obsługi.

Aplikacje webowe to bezpieczne aplikacje

Wszystkie dane i operacje związane z aplikacjami webowymi przetwarzane są w chmurze. Korzystanie z zewnętrznych serwerów gwarantuje poziom zabezpieczeń, które ciężko byłoby wdrożyć w przypadku klasycznej aplikacji instalowanej na urządzeniach użytkowników. Już samo połączenie między urządzeniem a serwerem jest szyfrowane, wszystkie ważne pliki posiadają dodatkowe kopie zapasowe, a wszystkie dostępy chronione za pomocą loginów i haseł. 

Porównanie aplikacji mobilnych i webowych

Aplikacje webowe są w pełni uniezależnione od urządzeń, na których są wykorzystywane. Niezależnie od tego, z jakiego systemu operacyjnego korzystasz, czy jest to urządzenie mobilne, czy stacjonarne - jeśli tylko masz dostęp do internetu, masz dostęp do Twojej aplikacji i zapisanych w niej danych. Jeśli szukasz rozwiązania uniwersalnego - zdecydowanie są nim aplikacje webowe.

Koszt aplikacji webowej

Na koszt aplikacji webowej wpływa kilka różnych czynników, a część z nich różni się od klasycznych aplikacji. Im więcej złożonych i skomplikowanych funkcji i działań musi wykonać dane oprogramowanie, tym droższy staje się jej development. Poza liczbą funkcji, decydując się na aplikacje webowej, pod uwagę musimy brać koszty infrastruktury. Po stworzeniu i wdrożeniu aplikacji wciąż ponosimy koszty infrastruktury i utrzymania serwera, a im więcej funkcji, złożonych operacji i użytkowników, tym wyższe koszty. 

Dobrze mieć też na uwadze potrzebne szkolenia i konsultacje. Najczęściej jednak koszt aplikacji mobilnej jest zbliżony lub niższy w porównaniu do odpowiadającej jej aplikacji mobilnej. Dodatkowe koszty pojawiające się przy tworzeniu aplikacji webowych wiążą się też z dodatkowymi możliwościami, których implementacja w przypadku klasycznych aplikacji wiązałaby się z o wiele większymi kosztami.

Telefony coraz rzadziej służą nam do wykonywania i odpierania połączeń oraz wiadomości tekstowych. Współczesny smartfon odgrywa ważną rolę w naszej codzienności, będąc przenośnym centrum rozrywki, źródłem informacji, aparatem, narzędziem do pracy czy nawet środkiem płatniczym. Firmy i ich klienci wykorzystują urządzenia mobilne na najróżniejsze sposoby, często wykonując za ich pomocą czynności, które do tej pory wymagały komputerów osobistych.

Tworzymy aplikację mobilne w pełni wykorzystujące potencjał i możliwości współczesnych technologii. Wierzymy w mobilną rewolucję, dlatego stale poszerzamy nasze kompetencje, realizując kolejne projekty oparte na sprawdzonych rozwiązaniach. Wiemy jak wykorzystać aplikacje mobilne w biznesie, aby te spełniały swoje funkcje tak dla końcowych użytkowników, jak i jako część strategii organizacji.

Aplikacje Flutter

Wersje aplikacji dla różnych platform - taniej i szybciej dzięki frameworkowi Flutter, z wykorzystaniem wspólnego kodu bez utraty natywności.

Aplikacje Android

System mobilny, pod którego kontrolą działa największa ilość urządzeń na świecie nie ma przed nami tajemnic.

Aplikacje iOS

Natywne aplikacje dla urządzeń Apple i cenione za doskonałe wykorzystanie możliwości sprzętu systemu iOS.

Aplikacje PWA

Uniwersalne aplikacje internetowe o możliwościach dedykowanych dla danej platformy rozwiązań.

Czym są aplikacje mobilne?

Co nam dają?

Tworząc nasze rozwiązania, od samego początku w centrum stawiamy użytkownika. Wiedząc, jakie cele powinna spełniać dana aplikacja, konsekwentnie dążymy do ich realizacji z wykorzystaniem najlepszych praktyk i dostępnych technologii. Nie pozostawiamy miejsca na niedomówienia - wspólnie z klientami realizujemy ich wizję, ściśle współpracując. Przygotowujemy skrupulatny plan działania, tak aby cały proces przygotowania aplikacji mobilnej przebiegał sprawnie. 

Budujemy i rozwijamy aplikacje mobilne od wizji po gotowy produkt

Tworzenie aplikacji mobilnych to skomplikowany i wieloetapowy proces, wymagający ekstensywnego planowania i nadzoru nad każdym, najmniejszym nawet etapem. Aby ustrzec się przed potencjalnymi trudnościami i błędami, pracę rozpoczynamy od wstępnej analizy.

Pierwszym etap procesu - wstępna analiza

Wspólnie określamy wszystkie założenia, dobierając na tej podstawie narzędzia i biblioteki. Powstaje pierwszy szkic projektu i ustalany zostaje wstępny plan dalszych prac w rozbiciu na poszczególne elementy aplikacji. Znany jest podział zadań, do których przydzielone zostaną konkretni programiści i czuwający nad ich pracą managerowie projektu.

Projektowanie oraz makietowanie

Gdy zakres prac został sprecyzowany, a wszystkie cele i wymagania projektu są jasne, przechodzimy do projektowania aplikacji mobilnej. Etap ten owocuje przygotowaniem kompletnej architektury aplikacji, a w następnej kolejności jej designu. Jest to czas kooperacji specjalistów z różnych dziedzin - programistów, grafików, znawców UX, którzy planują interakcję użytkowników, makietując pierwszy interaktywny szkielet aplikacji. Makieta ma za zadanie oddać wizję aplikacji i tego, w jaki sposób będzie się po niej poruszał i wykonywał określone funkcje. 

Opracowanie interfejsu i projekt graficzny

To, jak wygląda aplikacja mobilna, łączy się bezpośrednio z tym, jaka jest jej użyteczność. Identyfikacja wizualna - wygląd ikon i przycisków, wszystko to ma znaczenie w poruszaniu się i korzystaniu z aplikacji. Elementy takie jak czcionki czy animacje, wszystko to stanowi część drogi użytkownika. 

Tworzenie kodu i testy

W trakcie tworzenia aplikacji i jej pojedynczych elementów i funkcjonalności przeprowadzane są cykliczne testy, mające za zadanie wychwycić wszystkie potencjalne błędy i drobne niedoskonałości. Kod aplikacji oceniany jest pod kątem poprawności działania i wydajności, a testerzy wchodzą w skórę potencjalnych użytkowników, powtarzając wielokrotnie konkretne czynności. Sprawdzane są wszystkie dostępne w aplikacji opcję, aby gotowy program cechował się jak najwyższą precyzją.

Wdrożenie aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna w wersji finalnej, której wszystkie funkcjonalności przeszły dotychczasowe testy funkcjonalne, bez niedociągnięć gotowa do ostatecznej oceny. Na etapie wdrożenia w zależności od typu aplikacji, prowadzone są też szkolenia dla przyszłych jej administratorów po stronie klienta. Tak powstały, gotowy projekt wciąż może być rozwijany, a jego użyteczność zmieniać przez nowe funkcje, jednak dotychczasowe założenia na tym etapie są już w pełni zrealizowane. Tworząc aplikacje mobilne, korzystamy z najlepszych praktyk w zarządzaniu projektami, gwarantując przejrzystą dokumentację i raportując stan prac. 

Jeśli chcesz poznać nasze procesy i metody bliżej, oraz jak wygląda współpraca z nami, zadzwoń lub napisz do nas - chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zarządzanie projektami to wciąż zmieniające się praktyki i potrzeba adaptacji nowych rozwiązań. Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że praca w środowisku IT przypomina świata biznesu. Zarządzanie procesami, informacjami i prowadzenie kompleksowych projektów stanowi ogromne wyzwanie.

W Exaco mamy za sobą wiele udanych realizacji, które dzięki współpracy z wymagającymi klientami, pozwoliły nam stać się firmą myślącą projektowo na wszystkich etapach prac. Wiemy, jakie znaczenie dla sukcesu przedsięwzięcia ma jakość zarządzania projektami. Działamy inter dyscyplinarnie, angażując w obsługę projektów niezbędnych ekspertów z wielu dziedzin, kompleksowo - od wstępnego planowania, po efekt.

Mamy doświadczenie wykraczające poza ramy IT, dlatego wiemy jak doprowadzić najtrudniejsze projekty do końca, aby ten spełniał wszystkie wymagania - również te biznesowe.

Przyjmowanie i obsługa zgłoszeń

Sprawnie zamieniamy potencjalne problemy w rozwiązania dla użytkowników końcowych.

System ticketowy

Żadne zgłoszenie nie umknie naszej uwadze, a Twoja firma będzie miała pełen wgląd w naszą pracę.

Problem management

Niwelujemy niekorzystny wpływu problemów na działanie organizacji, przeciwdziałając powstawaniu nowych incydentów.

Miesięczne raportowanie

Przejrzysta obsługa projektów dzięki wyczerpującym raportom miesięcznym.

Support & Maintenance

Spokój Twojego projektu

Zarządzamy kluczowymi obszarami i procesami w IT, stosując zdobytą na przestrzeni lat wiedzę, umiejętności naszego zespołu i topowe narzędzia i techniki, starając się spełnić, a nawet przewyższyć wymagania w powierzonych nam projektach. Planujemy i organizujemy pracę specjalistów, koordynujemy wszystkie działania, motywując i kontrolując zespoły.

Traktujemy każdy projekt szeroko, jako przedsięwzięcie - nie powielamy bezwiednie tych samych czynności i doceniamy unikalność potrzeb naszych klientów. Oferujemy wsparcie, a wcześniejsze doświadczenia traktujemy jako pomocne  w prognozowaniu i podejmowaniu nowych decyzji.

Obsługa projektów wymaga kreatywności i innowacyjne podejście do każdego nowego zadania i problemów, które pojawiają się w trakcie jego realizacji. Działamy interdyscyplinarnie, angażując talenty z różnych dziedzin. Dokładnie opracowujemy przedziały czasowe, w których się poruszamy, aby trzymać termin koszty projektu w ryzach. 

Dbamy o zakres projektu i wszystkich wymaganych w nim prac, niedopuszczająca do wykonywania zbędnych działań. Weryfikujemy nasze szacunki z rzeczywistością, by uniknąć niepożądanych odchyleń. Z każdym podjętym projektem, wierzymy, że tworzymy coś wyjątkowego, dlatego potrafimy utrzymać motywacji i zaangażowania zespołu oraz wsparcia kierownictwa. 

Projekt informatyczny to często konieczność obsługi wielu powiązanych ze sobą elementów. Praca nie tylko z oprogramowaniem, ale i sprzętem, w równym stopniu jak z ludźmi i organizacjami. Postępująca digitalizacja sprawia, że projekty informatyczne stają się codziennością firm. Technologia towarzyszy nam każdego dnia. Złożoność projektów informatycznych wynika często z wielu zmiennych w czasie. Zmienia się prawo, technologia, pojawiają się nowe systemy, z którymi dotychczasowy projekt musi zostać zintegrowany. Tempo zmian w IT wymusza ciągłego doskonalenia. 

Dodatkowo, dla decydentów efekty dotychczasowej pracy są często zbyt mało wymierne, abstrakcyjne i niewidoczna, co osobie spoza środowiska IT utrudnia weryfikację wyników prac. Wprowadzanie zmian w projektach na ich późnych etapach realizacji, kiedy wyniki pracy jest łatwiejszy w weryfikacji do osób nietechnicznych, wiąże się z o wiele wyższymi kosztami.

Potencjalne koszty, które można uniknąć

Często, efektów źle prowadzonego projektu nie da się zniwelować, zwiększając nakładu pracy czy dodając do zespołu projektu kolejnych programistów. Stąd nadzór nad projektem przez osoby znające technologie pozwala na reakcje we właściwym momencie. Zarządzanie projektami  IT wymaga różnorodnych kompetencji, nie tylko tych technicznych, ale też tzw. kompetencji miękkich.

Samo oszacowanie rozmiarów projektu stanowi wyzwanie, cechujące się wysokim wskaźniku błędów. Potrafimy ocenić projekt, oszacowując liczbę osobogodzin oraz opracowując jego harmonogramu. Pozwala to nam lepiej estymować koszty, niezbędne zasoby i lepiej uwzględniać późniejsze działania na rzecz zachowania jakości projektu.

W podległych zespołach ustalamy ogólne, rozumiane, akceptowane i przestrzegane przez wszystkich zasady współpracy. Stosujemy najlepsze praktyki w kontroli jakości i śledzeniu postępu prac, dbając o brak odchyleń założonego planu od rzeczywistości. Opieramy naszą pracę na sprawdzonych system ocena ryzyka, zwiększając maksymalnie szansę na powodzenie projektu.

Przyjmujemy optymalne metody współdziałania. Realizacja wielu projektów to często „być albo nie być” naszych zleceniodawców, dlatego ci mogą liczyć na pełne zaangażowanie po naszej stronie. Potrafimy ocenić każdy projekt, jego mocne i słabe strony i tak adresować pracę, aby praca przebiegała płynnie i bez potknięć. Wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość z dotychczasowych realizacji, a w każdym kolejny projekcie implementujemy nasze rozwiązania szybciej i sprawniej.

Chcesz stworzyć aplikację mobilną? Wybierz nasz zespół!

Pomożemy zaplanować Twój sukces!